Hääd Uma Pido sõbrad!

Juba neljal korral oleme saanud kokku omakeelsel laulu- ja rahvapeol. Esimene pidu andis hoogu järgmistele ja kinnitas, et omas keeles on hea laulda. Teine tegi suuremaks omakeelset ilma ja tõstis au sisse Vana Võromaa kihelkondliku vaimu. Kolmas pidu  kõneles pühast Võhandu jõest, koos öeldi palveid oma rahva ja maa eest ja lauldi rahvalaule. Neljas Uma Pido 28. mail 2016 Põlvas Intsikurmus läks sügavale võrokese südamesse ning rääkis metsast, väelistest puudest ja inimeste seotusest nendega.

 

Iga puu on kui ilmasammas, mis kannab taevast, andes sellega meile, inimestele, ruumi elada. Ma unistasin sellest, et neljas Uma Pido paneks meid rohkem hoidma – oma inimesi, oma keelt, oma kodu, oma metsa. Üksteise hoidmine hoiab ka ilmasammast kindlana, taevast kõrgel ja maailma suurena...

 

Me rahva meel ja keel on seotud metsaga. Peol laulsime metsakeeles. Tegime seda kõigest südamest, metsikult; tegime seda nii, et kaasa laulsid ka Intsikurmu puud!

 

Kristo Toots

IV Uma Pido lavastaja

 

Uma Pido blogi: http://umapido.wordpress.com

Uma Pido FB leht: https://www.facebook.com/UmaPido-278039651663/

 

P.S. Teada on juba ka V Uma Pido aeg – 2. juuni 2018 Võrus.

  © 2008     Tel. 533 22 153; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.